شستشوی اصولی خودرو به چه صورت است؟

یکی از عواملی که باعث آسیب های رنگ خودرو (کدری،ماتی، خط و خش و رسوب آب) می شود، کارواش سنتی است که راه حل جلوگیری از این نوع آسیب ها، شستشوی اصولی خودرو می باشد.
در روش سنتی ابتدا خودرو آبگیری می شود سپس بر روی خودرو کف شامپویی به وسیله کف ساز، پخش می شود و سپس اسفنج(خز) روی بدنه کشیده می شود. معمولا با همان اسفنجی که برای رینگ ها و رکاب ها استفاده می شود سقف، بدنه و شیشه نیز تمیز می شوند پس از آبگیری به وسیله دستمال های غیر استاندارد زبر، بدنه خودرو خشک می شود

اما در پروسه کارواش چه آسیب هایی به وجود می آیند؟

اولا اسفنج ها(خزها) خود از جنس زبری هستند و با فشار دست نقش سمباده نرم را ایفا می کنند و باعث ایجاد خط و خش های دایره ای شکل(همانند حرکت دست هنگام تمیز کردن) و کدری رنگ می شوند ثانیا رینگ ها، رکاب ها و سپر ها بیشترین تماس را با کثیفی ها دارند و کثیف ترین نقاط خودرو محسوب می شوند و زمانی که اسفنج بر روی آن ها کشیده می شود به آن ذراتی ریز مانند خرده سنگ و .. می چسبد و همان خرده سنگ ها به همراه اسفنج به سایر نقاط بدنه کشیده شده و آسیب های شدیدی را به رنگ بدنه وارد می کند.
لازم به ذکر است دستمال هایی که به منظور خشک کردن خودرو استفاده می شوند، در صورتی که زبر باشند باعث ایجاد خط و خش بر روی سطح بدنه می شوند.

راه حل مدوسا برای شستشوی خودرو چیست؟

در کارواش تاچ لس مدوسالند، مراحل زیر با ظرافت تمام و همچنین بدون دخالت دست انجام می‌شود:

1. قبل از هرکاری توسط لنسر مخصوص زیرشویی، تمام نمک ها و آلودگی های کف خودرو تمیز می شود.

2. ابتدا رینگها با رینگ شوی استاندارد و فرچه مخصوص رینگ، کاملا تمیز و براق می شوند.

3. سپس به وسیله فوم گان و شامپو تاچ لس، بدنه خودرو با کف غلیظ مثل برف پوشانده می شود.

4. مرحله بعدی بدون نیاز با اسفنج کشیدن(یا خز کشیدن)، فقط و فقط به وسیله آب گیری، خودرو کاملا تمیز می شود.

تست دستمال کاغذی

برای اطمینان از تمیز شدن کامل بدنه، بعد از آب گیری، توسط تست دستمال کاغذی، از تمیز بودن بدنه اطمینان حاصل می شود.

سپس قطرات آب باقی مانده در نقاطی مانند قاب پلاک/آیینه ها/ زیر دستگیره و درب باک، به وسیله باد فشار قوی خارج می شوند.

در مرحله آخر توسط دستمال های مایکروفایبر واقعی( BIGBLUE ) و به صورت تفکیک شده، بدنه خودرو به نرمی خشک می شود تا بدون کوچک ترین آسیبی به رنگ، تحویل مشتری گردد.

ویژگی دستمال های مخصوص کارواش:

تفکیک و جداسازی دستمال های مخصوص بدنه از سایر نقاط(شیشه/رینگ/رکاب)

شستشو دستمال ها توسط لباسشویی با نرم کننده( جهت حفظ نرمی بافت دستمال)

شانه شدن و چکاپ دوره ای دستمال ها

بافت نرم و مایکروفایبر واقعی

نظافت داخل:

بعد از جاروبرقی، برای تمیز کردن داخل کابین حتما باید از مواد تمیز کننده استاندارد استفاده شود تا رنگ قطعات داخل کابین از جمله رودری ها، داشبورد و چرم صندلی ها آسیب نبیند.

در صورت تمایل داخل کابین از واکس پلاستیک برای قسمت های پلاستیکی استفاده می شود و برای صندلی های چرمی،از لوسیون مخصوص چرم استفاده می شود تا چرم خودرو خشک نشود، چرا که خشک شدن چرم باعث ترک خوردگی و آسیب آن می شود.

پس از اتمام کار، خودرو توسط سرپرست کارواش مجدد چک شده و بعد از کنترل کیفیت توسط چک لیست تحویل مشتری می گردد.

دردوران کرونا، قبل از تحویل، خودرو به وسیله بخار الکل ضدعفونی شده و سپس تحویل داده می شود.

متخصصین ما در مدوسا لند آماده ارائه خدمات کارواش تاچ‌لس به صورت اختصاصی برای شما مشتریان گرامی هستند. برای ارتباط با مدوسا می‌توانید از طریق لینک زیر به واتس‌اپ مجموعه پیام داده و درخواست خود را ثبت کنید. مشاورین ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود. همچنین در صورت تمایل می‌توانید از طریق شماره تلفن‌های درج شده در همین صفحه با ما در تماس باشید. منتظرتان هستیم!

نظر مشتریان

 بهترین خدمات دیتیلینگ و صفرشویی را  گرفتند.  هم خدمات عالی بوده همیشه و  هم برخورد پرسنل بسیار فوق العاده بوده. من به شدت راضی هستم.

اشکان رشدیه

مدت زیادی هست که مشتری مجموعه مدوسا هستم و همیشه عالی بودن و مخصوصا به عنوان صفرشویی و صافکاری PDR به دیگران معرفی کردم و همیشه معرفی خواهم کرد..

علیرضا بخشی

به عنوان مجموعه ای که خدمات ارزنده ارائه میده همیشه به دوستان و آشنایانم معرفی می‌کنم.

مجید محسنی

ما به خودرو شما خدمات ویژه ارائه می‌دهیم