چرا ترمیم چرم را انتخاب می‌کنیم؟

یکی از مهم‌ترین اقدامات در راستای مراقبت از خودرو، مراقبت از روکش های چرمی بکار رفته در خودرو است. اغلب افراد مراقبت از چرم را جدی نمی‌گیرند و به همین علت پس از آسیب‌های مختلفی که به آن وارد می‌شود، برای ترمیم چرم به ما مراجعه می‌کنند.

خودروهای لوکس نه تنها در بخش‌های بیرونی مثل بدنه خودرو و رنگ آن حساسیت بالایی دارند، بلکه در بخش‌های داخلی مانند اتاق اتومبیل نیز نیازمند رعایت نکات و مراقبت‌های اختصاصی هستند.

این نیاز از بکار بردن مواد اولیه خاص در طراحی و ساخت بخش‌های مختلف خودرو نشأت می‌گیرد.

چه مشکلاتی زیبایی چرم خودروی شما را تهدید می کند؟

سائیدگی

پارگی و سوراخ شدگی

سوختگی

کثیفی های عمیق

با توجه به روند معمول به منظور ترمیم، به ناچار چرم فابریک خودرو را تعویض و یا رنگ می کنند که متاسفانه در حالت اول هیچ گاه در بازار لوازم جانبی خودروی کشورمان همان چرم را نمی توان پیدا کرد. راه‌حل دوم مشکلاتی نظیر رنگ پریدگی بعد از مدت کوتاه و عدم قابلیت شستشو را به همراه خواهد داشت اما در دنیای خودروهای به‌روز، برندهای معدودی هستند که با تکنولوژی، تکنیک های خاص و با استفاده از مواد و رنگ های مخصوص چرم، چرم فابریک را ترمیم می کنند.

مدوسا چگونه از پس اینکار بر می‌آید؟

مراحل ترمیم چرم بسته به میزان و نوع آسیب دیدگی متفاوت است اما به شکل خلاصه اینگونه فرآیند آن را شرح می‌دهیم:

  • جرم‌زدایی و چربی‌زدایی عمقی چرم

در ابتدا بافت چرم به وسیله مواد تمیزکننده مخصوص تمیز خواهد شد، به دلیل اینکه چرم پس از استفاده طولانی‌مدت، نگهداری غیر اصولی و استفاده از واکس های متداول، رنگ و حالت اولیه خود را از دست می‌دهد.

همچنین رنگ چرم در پروسه جرم زدایی به حالت اولیه خود بر می گردد و سپس نوبت به زیرسازی و آماده سازی چرم جهت رفع و ترمیم ترک‌ها می‌رسد.

  • زیرسازی قسمت آسیب‌دیده

برای یکدست‌سازی و هماهنگی سطح چرم، به وسیله فیلرهای انعطاف پذیر قسمت‌های فرورفته و یا پاره شده چرم را پر می‌کنیم. به مقداری از مواد پرکننده استفاده می‌کنیم تا قسمت آسیب‌دیده و چرم اصلی، همسطح باشند. سپس منتظر می‌مانیم تا این فیلرها کاملا خشک شده و در جای خود تثبیت شوند.

  • رنگ‌سازی و رنگ‌پاشی روی سطح چرم

سپس طی چندین مرحله، پاشش رنگ مخصوص چرم انجام می شود و بعد از آن لایه محافظ رنگ پاشیده می شود تا دوام قسمت رنگ شده را بالاتر برده و از رنگ پریدگی ناشی از نور خورشید و مواد شوینده جلوگیری نماید.

از آنجاییکه چرم خودرو بافت ظریف و حساسی دارد، این فرآیند باید با دقت و ظرافت انجام شود. به همین علت، ما از متخصصین باتجربه و بامهارت برای ترمیم چرم استفاده می‌کنیم تا بهترین نتیجه را به شما نشان دهیم.

نگهداری از چرم اتومبیل

نکاتی برای نگهداری از چرم وجود دارند، که علاوه بر تاثیر مثبت در نتیجه ترمیم، در افزایش طول عمر چرم نیز موثرند. این نکات شامل موارد زیر هستند:

  • برای رفع خشکی چرم، از مایع نرم‌کننده استفاده کنید.
  • واکس باکیفیت از مهمترین ابزارها برای تمیزکردن چرم است.
  • پاکسازی چرم در دوره‌های زمانی مرتب انجام شود.
  • از تماس مستقیم آب و مایعات با چرم خودداری کنید.
  • برای شستشوی چرم از وسایل مناسب استفاده کنید

متخصصین ما در مدوسا لند آماده ارائه خدمات ترمیم چرم به صورت اختصاصی برای شما مشتریان گرامی هستند. برای ارتباط با مدوسا می‌توانید از طریق لینک زیر به واتس‌اپ مجموعه پیام داده و درخواست خود را ثبت کنید. مشاورین ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

همچنین در صورت تمایل می‌توانید از طریق شماره تلفن‌های درج شده در همین صفحه با ما در تماس باشید. منتظرتان هستیم!

نظر مشتریان

 بهترین خدمات دیتیلینگ و صفرشویی را  گرفتند.  هم خدمات عالی بوده همیشه و  هم برخورد پرسنل بسیار فوق العاده بوده. من به شدت راضی هستم.

اشکان رشدیه

مدت زیادی هست که مشتری مجموعه مدوسا هستم و همیشه عالی بودن و مخصوصا به عنوان صفرشویی و صافکاری PDR به دیگران معرفی کردم و همیشه معرفی خواهم کرد..

علیرضا بخشی

به عنوان مجموعه ای که خدمات ارزنده ارائه میده همیشه به دوستان و آشنایانم معرفی می‌کنم.

مجید محسنی

ما به خودرو شما خدمات ویژه ارائه می‌دهیم