لیسه گیری خودرو

چه زمانی لیسه‌گیری انجام می‌شود؟

با توجه به شرایط و بازار خودرو در کشورمان، در صورتی که بخشی از بدنه خودرو رنگ آمیزی شود، نسبت به نمونه بی‌رنگ آن دچار افت قیمت خواهد شد و این اتفاق برای مالکان خودرویی که با این مسئله مواجه‌اند، بسیار ناخوشایند است. در مواردی که بدنه خودرو، دچار آسیب و فرورفتگی شده باشد، ولی بخش کوچکی از رنگ بدنه آسیب ببیند، در این صورت رنگ آمیزی کامل قسمت آسیب دیده به صرفه نبوده و باعث افت قیمت خودرو خواهد شد. اما با لیسه گیری می‌توان بخش اعظمی از آسیب را ترمیم کرده و از متضرر شدن مالک هنگام فروش خودرو، جلوگیری کرد. در عملیات لیسه‌گیری، که در واقع یکی از راه‌های از بین بردن خراش‌های جزئی به وجود آمده بر روی خودرو می‎باشد، از ابزارهای لیسه گیری و گاهاً ایربراش(مینیاتوری ترین پیستوله موجود) استفاده می‌شود.

لیسه‌گیری چگونه انجام می‌شود؟

جهت لیسه‌گیری خودرویی که بدنه آن دچار آسیب و خراش‌های جزئی شده است، ابتدا لازم است تا محل خراش با شوینده‌های مخصوص. به خوبی تمیز شود. سپس ناحیه مورد نظر زیر نور آفتاب یا نور فرابنفش قرار گیرد تا عمق دقیق آسیب دیدگی مشخص گردد. در مرحله بعد جهت پر کردن محل آسیب دیده، با در نظر گرفتن کد رنگ خودرو مورد نظر، از رنگ خشک استفاده می‌شود. می‌توان گفت مهمترین بخش فرایند لیسه‌گیری که بسیار زمانبر بوده و به مهارت و تخصص نیاز دارد، ساخت رنگ خودرو از روی رنگ بدنه خودرو آسیب دیده می‌باشد. البته باید بیشترین شباهت را به رنگ بدنه داشته باشد و همچنین باید هم سطح با سایر نقاط پر شود. لازم به ذکر است که در پروسه لیسه‌گیری از بتونه استفاده نمی‌شود، ضخامت رنگ افزایش نمی‌یابد و در نتیجه در کارشناسی خودرو، خودرو رنگ شده محسوب نمی‌شود. نکته قابل توجه در خصوص لیسه‌گیری این است که تمامی رنگ‌ها، قابلیت لیسه‌گیری ندارند و یا در صورت لیسه‌گیری، ممکن است نتیجه آن مطلوب نباشد. خدمات لیسه گیری به تمامی دوستانی که رنگ بدنه خودرویشان دچار خراش و آسیب‌های جزئی شده است، توصیه می‌شود؛ چرا که اولاً زیبایی خودرو تا حد زیای به حالت اولیه خود باز می‌گردد و ثانیاً از افت قیمت خودرو جلوگیری می‌شود.

پولیش‌کاری پس از لیسه‌گیری

پس از آن که لیسه‌گیری خودرو انجام شد، نوبت به پولیش ناحیه آسیب دیده می‌رسد. پولیش‌کاری خودرو یکی از مراحل نهایی پروسه خشگیری بدنه به شمار می‌رود؛ در این مرحله متخصصان مدوسا با بهره‌گیری از بهترین و قوی‌ترین مواد مخصوص پولیش‌‌کاری و دستگاه‌های پولیش تخصصی، ناحیه آسیب دیده را پولیش می‌کنند. در مرحله پولیش‌کاری، لازم است تا بدنه اتومبیل کاملاً خشک باشد تا مواد مخصوص پولیش پخش نگردند. توجه داشته باشید که پولیش باید متناسب با نوع رنگ بدنه اتومبیل شما مشخص گردد تا آسیبی به رنگ اتومبیل وارد نشود. البته باید گفت تیم متخصص و مجرب مدوسا از مناسب‌ترین پولیش برای خودرو شما استفاده می‌کند. پس از انجام پولیش‌کاری، نوبت واکس بدنه است؛ در این مرحله متخصصین ما بر اساس میانگین دمای هوا و همچنین نوع کاربری خودروی شما، واکس مناسب را انتخاب می‌نمایند.

نظر مشتریان

 بهترین خدمات دیتیلینگ و صفرشویی را  گرفتند.  هم خدمات عالی بوده همیشه و  هم برخورد پرسنل بسیار فوق العاده بوده. من به شدت راضی هستم.

اشکان رشدیه

مدت زیادی هست که مشتری مجموعه مدوسا هستم و همیشه عالی بودن و مخصوصا به عنوان صفرشویی و صافکاری PDR به دیگران معرفی کردم و همیشه معرفی خواهم کرد..

علیرضا بخشی

به عنوان مجموعه ای که خدمات ارزنده ارائه میده همیشه به دوستان و آشنایانم معرفی می‌کنم.

مجید محسنی

ما به خودرو شما خدمات ویژه ارائه می‌دهیم