پوشش سرامیک خودرو چیست؟

برای درک بهتر پوشش سرامیک خودرو، آن را به صورت یک لایه روی رنگ خودرو در نظر بگیرید که با نفوذ داخل منافذ خالی رنگ، منافذ خالی آن را پر کرده و باعث یکپارچه شدن سطح رنگ خودرو می شود. این یکپارچگی در سطح رنگ، نمای فوق‌العاده زیبای شیشه ای را به همراه دارد و حتی با لمس بدنه خودرو این تمایز قابل درک است. سرامیک کردن بدنه خودرو سه به سه ویژگی کلیدی و اصلی منجر می‌شود: زیبایی خیره‌کننده، آب گریزی بدنه و مقاومت بیشتر رنگ آن.
در حقیقت زمانی که صحبت از مقاوت بیشتر سرامیک می‌شود، باید به استقامت آن در مقابل آسیب‌های محیطی، خط و خش‌های متفاوت، کدر شدن، ترک‌خوردگی، ریختن رنگ هنگام ضربه و اتفاقات ناگوار دیگر که زیبایی خودروی شما را محدود می‌کنند اشاره کنیم. پوشش سرامیکی خودرو آبگریزی بدنه آن را تضمین می‌کند. بزرگترین مزیت آبگریزی سطح بدنه آن است که باعث کثیفی کمتر و شستشوی آسان‌تر بدنه خودرو می شود. سومین ویژگی چشمگیر پوشش سرامیکی، زیبایی خیره‌کننده رنگ خودرو است که به این حالت اصطلاحاتی نظیر Glossy Wet و Candy Glaze نسبت می‌دهند تا عمق زیبایی و درخشندگی آن بهتر درک شود. پس از توضیحات مختصری که درباره مزیت‌های پوشش سرامیک دادیم، نوبت به آشنایی با روند انجام این خدمات در مجموعه مدوسالند می‌رسد. ما به تفکیک مراحل مختلف، شیوه مدوسا برای سرامیک کردن بدنه خودروی شما را در ادامه این صفحه آورده‌ایم: مرحله صفر، شستشوی عمیق تاچلس در این مرحله، خودروی شما به صورت کامل و با رعایت جزئیات شسته و تمیز می شود. لازم به توضیح است که شستشوی خودرو بدون دخالت دست و با استفاده از دستگاه‌ و شوینده‌های مخصوص کارواش تاچلس انجام خواهدشد. مزیت این روش، زمان کمتر و نتیجه بهتر در تمیز کردن خودروی مشتریان است.

مرحله اول، زیرسازی رنگ

پس از شستشوی عمیق، از آیرون ایکس جهت خالص سازی کامل رنگ استفاده می‌کنیم چرا که بعد از شستشو نیز ممکن است ذراتی بر روی بدنه خودرو باقی بمانند.

با انجام این مرحله اطمینان حاصل می‌کنیم تا این ذرات کاملا از روی بدنه خودرو پاکسازی شوند. همچنین مرحله تکمیلی در پاکسازی و خالص سازی عمقی رنگ، استفاده از خمیر کلی است.

مرحله دوم، آماده کردن خودرو برای احیای رنگ

پیش از احیای رنگ بدنه خودرو، لازم است تا بررسی‌های نهایی را انجام دهیم. ابتدا روی قطعات پلاستیکی مانند دور چراغ‌های ماشین را با نوار می‌پوشانیم.

در اقدام بعد، ضخامت رنگ خودرو را با استفاده از ابزار مخصوص بررسی خواهیم کرد و در آخرین بررسی، آسیب‌های وارد شده به بدنه خودرو (رسوب آب/ فضله پرنده/خط سطحی/خط عمقی/هولوگرام/قلم گیری ها و لیسه گیری ها و…) را توسط چراغ اسکنر چک می‌کنیم.

نوارکشی قطعات پلاستیکی

بررسی ضخامت رنگ خودرو، برای تعیین وضعیت کلی بدنه به منظور آنالیز اولیه رنگ بدنه می باشد

بررسی وضعیت آسیب های وارد شده(رسوب آب/ فضله پرنده/خط سطحی/خط عمقی/هولوگرام/قلم گیری ها و لیسه گیری ها و…) توسط چراغ اسکنر

مرحله سوم، احیای رنگ

هدف از احیای رنگ، بازگردانی درخشش و یکپارچه‌سازی دوباره آن است. این اتفاق با استفاده از دستگاه‌های اوربیتال با اندازه‌های مناسب هر قسمت از بدنه انجام می‌شود.

از بین بردن خط‌ و‌ خش‌های بدنه خودرو و کدری رنگ بدون تراشیدن آن، جان دوباره‌ای به ظاهر خودروی شما خواهد داد.

از بین بردن خط و خش های خودرو در چندین مرحله

رفع کدر شدگی و شفاف سازی رنگ

مرحله چهارم، آمادگی برای پوشش سرامیکی

در این مرحله، ما برای آخرین بار از آمادگی رنگ بدنه خودرو برای دریافت پوشش سرامیکی مطمئن می‌شویم. اینبار از یک دی-گریزر و دی-وکس که دو ابزار مناسب برای پاکسازی و یکدست‌سازی رنگ بدنه اتومبیل هستند، استفاده می‌کنیم.

به این صورت که ابتدا با دی-گریزر منافذ پرشده‌ی رنگ خودرو را خالی می‌کنیم تا چربی‌ها و موادی که در آن جمع شده‌اند، از بین بروند.

سپس از دی-وکس برای پاکسازی اثرات دی-گریزر روی بدنه خودرو استفاده می‌کنیم تا رنگ کاملا آماده دریافت پوشش سرامیکی باشد.

  • استفاده از دیگریزر برای خالص سازی رنگ(حلال تمامی پرکننده ها و چربی های مواد پولیش جهت اطمینان از کیفیت مرحله احیای رنگ)
  • استفاده از دی- وکس جهت پاکسازی دیگریزر

مرحله پنجم، نصب سرامیک خودرو

معجزه در این مرحله اتفاق می‌افتد. زمانیکه سرامیک کل بدنه ماشین را دربرگرفته و زیبایی آن را دوچندان می‌کند. متخصصین ما در مدوسا از سرامیک با کیفیت i-shine برای پوشش سرامیکی خودرو استفاده می‌کنند.

همچنین این نوع سرامیک به علت ماندگاری بالا تا پنج سال نیازی به ترمیم و تمدید نداشته و با تنها یک لایه‌ کامل، رنگ بدنه را اشباع می‌کند.

اضافه کردن لایه‌های بیشتر تاثیری در بهبود نتیجه بدنبال ندارد به همین علت ما در مدوسا از همین یک لایه برای سرامیک بدنه استفاده می‌کنیم.

پوشش سرامیکی i-Shine ، به صورت تک لایه در ابعاد 20X20

پرداخت لایه سرامیک بعد از نفوذ کامل سرامیک داخل منافذ رنگ

استفاده از بهترین مواد اولیه

مرحله آخر، سرامیک کریستالی

اکنون نوبت به درخشش خودروی شما رسیده است. به همین منظور پس از نصب سرامیک بدنه آن را در برابر اشعه قرمز رنگ اینفراد قرار می‌دهیم تا به سرامیک نفوذ کرده و به شفاف‌تر شدن آن کمک کند.

مرحله تکمیلی

جهت چکاپ از کیفیت کار و خدمات ارائه شده، تمامی خودروهای سرامیک شده در مدوسا  بعد از حدود یک هفته ، مجددا در کارواش VIP به صورت رایگان پذیرش می‌شود.

همچنین تست آب گریزی، شفافیت رنگ، بدنه تمیز و بدون خط و خش( بعد از شستشو) و … در حضور شما صورت گرفته تا از تماشای زیبایی و محافظت بالای خودروی خود لذت ببرید.

همین حالا می‌توانید از طریق شماره تلفن با مدوسالند در ارتباط باشید و برای پوشش سرامیک خودروی خود وقت سفارش و رزرو دریافت کنید.

نظر مشتریان

 بهترین خدمات دیتیلینگ و صفرشویی را  گرفتند.  هم خدمات عالی بوده همیشه و  هم برخورد پرسنل بسیار فوق العاده بوده. من به شدت راضی هستم.

اشکان رشدیه

مدت زیادی هست که مشتری مجموعه مدوسا هستم و همیشه عالی بودن و مخصوصا به عنوان صفرشویی و صافکاری PDR به دیگران معرفی کردم و همیشه معرفی خواهم کرد..

علیرضا بخشی

به عنوان مجموعه ای که خدمات ارزنده ارائه میده همیشه به دوستان و آشنایانم معرفی می‌کنم.

مجید محسنی

ما به خودرو شما خدمات ویژه ارائه می‌دهیم